Bu adamın model tren setinde gezintiye çık

Konu

#1

Bazı insanlar salgını bir sonraki Kral Lear'ı yazmakla geçirirken, diğerleri olmadıklarından yakınıyordu. Gerçekten önemli değil. Etrafta dolaşılacak pek çok ilham verici pandemi projesi var, ancak en çarpıcı (ve beyni kıran) YouTube kanalı Rapido Trains'den Jason Shron tarafından oluşturulan bu model tren videosu olmalı.

Shron, sadık bir tren meraklısı ve yetenekli bir model yapımcısı. Ancak Toronto'yu Montreal'e bağlayan Kanada VIA demiryolu hattını yeniden yaratan model tren projesi, gerçekten sadece çok zaman (COVID-19 kilitlenmeleri nedeniyle) ve tutku (demiryolunun ömür boyu takdir edilmesinden) yaratabileceği bir hazine. Şu videoya bakın:

Bu, Shron'un model trenlerinden birinin, insan ölçeğinde bir VIA tren modelinin penceresinin üzerine yerleştirilmiş bir görüntüsü. Endişe verici bir şekilde, bir tren yolculuğu gibi görünüyor. Ama şimdi merak ediyor olabilirsiniz: Shron insan boyutunda bir model treni nereden aldı? Bunu o da yaptı - bodrumunda:

Burada ayrıntılara verilen dikkati takdir etmelisiniz. Modeller sadece harika görünmekle kalmıyor - Shron kaynaklı gerçek tren koltukları ve insan boyutunda yeniden yaratılması için diğer ekipmanlar - aynı zamanda ses tasarımı da onu gerçekten satıyor. En son trene bindiğimde bir yıldan fazla bir süre önceydi, ama hafif, klimalı uğultu, tren raylarda ilerlerken hafif gıcırtı, konuşan diğer insanların beyaz gürültüsü ve geçen başka bir trenin ani uğultusu açıkça görülüyor.

Neredeyse çok gerçek.

Çıkarımları bir düşünün: Shron bir tren hattını neredeyse mükemmel ölçekte yeniden oluşturabilirse (ve bu konuda insan boyutunda bir tren vagonu), durur mu Neden içinde bir model tren olan bir ev modeli olmasın? Ya da aynı şeyi içeren örnek bir kasaba mı?

Marwen'e hoş geldiniz demiyorum; Ben daha çok Synecdoche, New York'u düşünüyorum. Belki de simülasyon teorisinin açıkçası gülünç popülaritesi hakkında ellerimizi o kadar sıkmaya odaklandık ki, diğer tür simülasyon teorisini görmezden geldik. İnsan taşımacılığının en büyük biçimlerinden birine derin saygı duyan nazik bir adam (uçaklara mesaj atmayın, telefonum kapalı), biz bilmeden etrafımızda mükemmel, sahte bir dünya inşa edebilirdi. Çünkü o zaman gerçekte ne var biliyor musun? Ben miyim? Siz misiniz?

Parlak bir hobinin YA DA küçük model dünyamızı yöneten adamın gülümseyen yüzü? Sen yargıç ol. Fotoğraf: The Toronto Star

Her neyse, video çok rahatlatıcı. Ona bir saat vermelisiniz.

istanbul haber
tuzla haber
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task