Instarob Taktiklerim ve Tavsiyelerim

Konu

#1
Merhabalar,
instarob programı ile çok geç tanıştım, bu zamana Adwords – Facebook’a paralar döküyor ve günlük siparişim sadece 2-3 tane oluyordu. Lakin instarob program ile tanıştıktan sonra günlük sipariş sayım 40-50’ye kadar ulaştı. Bununla beraber sadece kendi işlerime odaklanmadım, çevremde ürün satışı yapan kişiler ile iletişime geçerek onlar içinde ücretli olarak instarob Hizmeti sunmaya başladım. Aynı anda 15 adet farklı hesap kasıyorum, her birinin sektörü farklı ve her bir instarob programının yaptığı işlemler ise tamamen farklı. Bilindiği gibi instarob programında birden fazla işlem yapınca hesapların çoğu spama giriyor ve instarob programı boş yere çalışıyor bugün ise sizlere edinmiş olduğum tecrübeler ile instarob programıyla spama girmeden hesap kasımı nasıl yapılır ondan bahsetmek istedim. Müsait olduğum her vakit ise konu altına yapılan yorumlara cevaplar vereceğim.

Sektör ve Rakip Analizi
instarob programını çalıştırmadan önce mutlaka bulunduğunuz sektör hakkında biraz araştırma yapmanız gerekmektedir, rakipleriniz nasıl paylaşım yapıyor. Paylaşımlarına ne kadar beğeni geliyor, hashtag kullanıyor mu?, gönderilerine yorum yapan oluyor mu?, yorum yapılıyor ise yoruma geri dönüş yapılıyor mu gibisinden bu durumları analiz etmelisiniz. Rakiplerinizin Instagram hesaplarını belirledikten sonra rakiplerinizin gönderilerini beğenen kişiler gerçek kişiler mi yoksa bot beğeni mi bunları analiz ediniz.
Rakibinizin gönderileri sahte beğeniler ise o rakibinizi es geçiniz, rakibinizin gönderilerini beğenen kişileri instarob programı ile takip etmek sizlere bir şey kazandırmayacak sadece boş yere zaman kaybetmiş olacaksınız.

instarob Programı ile Hedef Kitleyi Sürekli Takip Edin
Hedef kitleyi daha iyi bir şekilde anlatabilmek adına kendimi zor sektörlerden olan ayakkabı sektöründeymiş gibi varsayıp hedef kitleye nasıl ulaşabileceğinizden bahsedeceğim. Ayakkabı sektöründe büyük kuruluşları takip etmeniz sizler için alternatif bir yol olacaktır, büyük kuruluşlar genellikle sahte beğeniye ve takipçiye gerek duymaz ve hedef kitle için reklam verir. Eğer ki büyük bir işletmeyi hedeflediyseniz instarob programında yer alan özelliklerden olan Kullanıcıyı Takip Edenleri Takip Et özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.
Geçmişte İstek Gönderilenleri Atla özelliğini mutlaka aktif hale getiriniz, bu durum sizi spama düşmekten engelleyen en büyük unsurlardan biridir. Minimum 1 takip sonrası uygulamayı 60 saniye kadar beklemeye alın, eğer ki aynı hesap üzerinden birden fazla kişiyi takip ediyorsanız 60 saniyeyi kendinize göre yükseltebilirsiniz. Ek olarak sizleri takip eden kişileri de takip etmeyin.

instarob Programı ile Hedef Kitlenizle Etkileşim Halinde Olun
Hedef kitlenizi takip ettikten sonra aradan 1-2 gün geçmesini bekleyin, takip isteği göndermiş olduğunuz kişi ilk siz takip ettiğinizde illaki profilinizi inceleyecektir. Eğer profilinizdeki ürünlerden herhangi birini almadıysa 1-2 gün sonra yapacağınız beğeniler sonrasında karşı tarafın yine dikkatini çekmiş olacaksınız.
instarob programında Kullanıcıların Son Gönderilerini Beğen özelliğini aktif hale getiriniz, bu alandan Takip Ettiklerimi Ekle özelliğini kullanarak sizlerin takip etmiş olduğunuz kişileri listeye dahil edebilirsiniz. Bu özelliği genelde ben kullanıcının 1 ve 6 gönderisini beğenerek dikkatini çekmeye çalışıyorum. Bu özelliğin ayarlarını alt kısımda paylaştım;
[Resim: hbao9w1.png]Gönderilerinize Yorum Yapanlara Cevap Verin
Gönderilerinize yorum yapan kişilere cevap vererek bir etkileşim oluşmasını sağlayabilirsiniz, bunun için instarob -> Yorum İşlemleri -> Otomatik Yorum Robotu özelliğini çalıştırabilirsiniz.
Bu durum hem sizlerin gönderilerine +1 yorum eklenmesini sağlayacaktır, hem de keşfete düşmeniz konusunda +1 puan ekleyecektir. Bununla beraber müşterinin sizinle iletişime geçilmesi sağlanılacaktır, sizinle iletişime geçen müşteriye ne kadar kibar ve nazik davranırsanız ve ikna kabiliyetiniz ne kadar yüksek ise ürün satışınız o kadar fazla olur.
[Resim: ab87kcb.jpg]Hediye Kupon ve İndirim Verin
Sizleri takip eden kullanıcılarına otomatik DM göndererek onlara indirim kazandıklarını söyleyin veya o kişiye özel olarak bir hediye kuponu verin. instarob -> DM İşlemleri -> Takip Edenlere Otomatik Mesaj Gönder;
[Resim: jgyij01.jpg]

Hızlı Spam Yaratan Etkenler
Aşağıdaki işlemler benim gözlemlemiş olduğumuz sonuçlar doğrultusunda spam yemiş olduğum durumlardır.
  • Sürekli aynı IP adresini kullanmak,
  • Sürekli keşfetteki gönderilere veya hastag’a göre yorum yaptırma,
  • Dakikada 1 hesaptan 1’den fazla kişiyi takip etmek,
  • Sürekli aynı kişilere takip isteği göndermek,
  • Keşfetteki kişileri takip etmek,
  • Takip edeni otomatik takip etmek,
  • Aynı IP adresinden çoklu hesaplar kullanmak,
  • İşletme hesabı kullanmamak,
  • Hesaplarda telefon numarasının ve E-postanın kayıtlı olmaması,
  • Yanlış Hashtag kullanmak.
Temizlik Vakti
Ayakkabı satışı gibi rekabetli bir sektörde satış yapıyorsanız ve instarob programını kullanıyorsanız 3-4 tane hesabınız olmasın. Mümkünse 10 tane hesabınız olsun, 5 tanesi çalışırken diğer 5 tanesi dinlensin. Dinlenen hesapları ise ertesi gün veya aradan 2 gün geçtikten sonra çalıştırın.
instarob programında takip etmiş olduğunuz hedef kitleyi aradan 2 hafta geçtikten sonra takip etmekten çıkın, takip etmekten çıktıktan sonra bu durum sizlere yeni kişileri takip edebilme konusunda olanak sağlayacaktır. Aşağıdaki gibi 3 hesabınız için aynı anda takipten çıkarma işlemini yapabilirsiniz;
[Resim: dvkj4fc.png]IP Engelini Aşmak
Yukarıda yazmış olduklarım sadece birer taktik olarak kabul edebiliriz ve zaten olması gerekenlerdi, gelelim IP engelini aşmak.
Birçok kişi instarob programını çalıştırabilmek için VDS kiralamaktadır, lakin bende ilk etaplarda VDS kiraladım pek bir faydası olmadı. Ticket atarak sürekli IP değişimi yapıyordum veya programlar 2-3 saat sonra patlıyordu. O kadar hesap için farklı ayarlar yaptığımdan dolayı emeklerim boşuna gidiyordu. Bunun için en mantıklı yol kendi bilgisayarımı ve kendi internetimi kullanmaktı. instarob programı bilgisayarınızı çok yormaz ve ekranınızda yer kaplamaz, sağ alt köşede simge olarak çalışmaya devam eder.

IP engelini aşmak için yaptığınız işlemlere göre sürekli IP değiştirmeniz gerekmektedir bunun için modeminizi açıp kapatıp 20-25 saniye içerisinde IP adresinizi değiştirebilirsiniz. Bu işlemi 4-5 saatte bir kere yapmanız sizler için faydalı olacaktır, ben 15 hesap için her saat başı yeni bir IP alıyorum. Kullanmış olduğum sistemim farklı, 1 saniyede 1 yeni IP alabiliyorum bunu şu an kendi işlerimden dolayı paylaşmak istemiyorum.

IP adresinizi değiştirirken internet bağlantınız kopacaktır ve bu durumda instarob programında hataların çıkmasına neden olacaktır ve yapmış olduğunuz bütün ayarlar çöpe gidecektir. Bundan dolayı IP adresinizi değiştirmeden önce bilgisayarınızı uyku moduna alınız ve modeminizi açıp kapatınız. İnternetin geldiğini herhangi bir mobil cihazınızdan Wifi’ye bağlanarak kontrol ediniz, eğer ki internetiniz geldiyse bilgisayarınızı uyku modundan çıkarıp tekrardan çalışmasını sağlayınız.
Şayet masaüstü bilgisayarınız yok ise laptop üzerinden işlem yapıyorsanız ve Wifi aracılığıyla laptobunuzdan internete bağlanıyorsanız bunu tavsiye etmemekteyim. Modem ile kablo bağlantısı sağlamanız sizler için iyi olacaktır çünkü laptop cihazınızın wifi ağını algılamak için bilgisayarınızı açmanız gerekmekte. (Alternatif çözümlerini illaki bulacaksınız.)
Son Düzenleme: 31-12-2021, Saat: 21:50, Düzenleyen: instagrambutik.
Cevapla
#2
Ayrı gruplar halinde hesaplarım var. Her grup 11 adet hesap içeriyor. 1 Ana hesap 10 adet alt hesap.

Alt hesapları sektörle ilgili sayfaların fotoğraflarını beğenenleri ve yorum yapanları takip ettiriyorum.

Ana hesabı alt hesapların takipçilerini takip ettiriyorum. Bu şekilde alt hesaplara geri dönüş Örneğin %3 %4 ise ana hesap %20, %30 oluyor.
Cevapla
#3
Şu Taktiğide Deneyebilirsiniz.
Rakip hesabın takipçilerini liste parçalama ile gizli ve açık olarak ayrı ayrı 1.000 olarak bölüyorum.24 saat içinde 1.000 gizli kullanıcıya takip isteği yollayıp 1.000 açık profilin son 2 resmini beğendiriyorum.Şuan sayfa 12k oldu günlük 300 350 arası organik takipçi geliyor.
1 takipte 60 saniye bekletiyorum.40 beğenide 360 saniye bekletiyorum.
Son Düzenleme: 31-12-2021, Saat: 21:53, Düzenleyen: instagrambutik.
Cevapla
#4
Bu aralar 50 hesap yönetiyorum hesaplar grup halinde günün belli saatlerinde hesap başı max 200 işlem seviyesinde çalışıyor, süreler programdaki standart süreler
Cevapla
#5
Hem uygulamayı almak isteyen arkadaşlar için hem de sürekli spama düşme durumları için kendi deneyip sonuç aldığım rakam aralıklarını, yolları yazacağım. Öncelikle söylemem gerekli ben tam 3 hesap kapattırdım. Acemi olduğum için ve sistemi tam anlamadığım için. Şuan 4. hesabım ile gidiyorum bu gün 2. günüm takipçim 2K takip ettiğim 440 aşağıya maddeler halinde yazacağım daha anlaşılır olması açısından.

YENİ HESAP İLE BAŞLAMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR
Yeni açılan hesapların günlük takip,beğeni,yorum v.s sınırları vardır bunu bilerek yine de yeni hesap ile başlamak isterseniz.
1-Günlük 150'den fazla takip isteği göndermeyin ( rakam düşük evet ama şöyle düşünün günde 150 ayda ortalama 4k istek yapar )
2-150 isteğin hepsini tek bir hesaptan çekmeyin; örneğin 50 kişi xxx kullanıcısından 50 xx1 kullanıcısından 50 xx2 kullanıcısından çekin
3-Gizli hesaplara ilk 1-2 gün takip atmamaya özen gösterin ( istekler kabul olmaz büyük ihtimalle ve havuzda bekler bunu geri alması da gerçekten uzun sürebilir)

Evet ilk aşama günde 150 istek attık 50 gizli olsun 100 kişiyi takip ettik. Eee bittimi şimdi. Hayır ! Uygulamayı kapatmadan hikaye izlemeye özen gösterin ki instagramda geçirdiğiniz süre uzun gözüksün. Yani sistem sizi login oldu 150 istek attı çıktı olarak algılamasın. İsterseniz beğeni de yapabilirsiniz size kalmış ben kullanmadım pek. Ama 100 lerce yorum atmayın kesinlikle.
İlk 1 hafta bu şekilde ilerseniz bile YENİ HESAPLARDA spam yiyebilir hesabınız kapanabilir. Özetlersek ilk 1 hafta sonunda (programı arada mutlaka dinlendirin ya da 1 gün sadece hikaye izleyin ara ara) Gönderilen istek 750 desek dönüş 100 - 250 arası olabilir burası +/- olabilir sayfanızın ismi içerisi v.s kalmış. Ama öyle ilk 1 haftada yeni hesap ile 1 K takipçi beklemeyin. Hee olur mu elbette olabilir ancak bu ihtimal spam yeme ihtimalinizden çok daha düşüktür. Yeni hesaplar bu şekilde devam edebilir. Kendi uyguladığım zaman aralıklarını yazıyorum;
İstek Gönderme: 1-10 sn Bekleme yok. Gizli hesap takip etme son 50 kişide aktif ettim. Takip isteklerim bitti uygulama içinde hikaye izledim ve çıktım yeni bir hesap için yeterli.
-Ben başka bir ayara dokunmadım yani hızlı işlem gönderdi. 2 kere spam koruması devreye girdi ellemedim. İstekler gitti sorunsuz bir şekilde.
- Ne kadar dikkat ederseniz edin ne olursa olsun yeni hesapların takip gönderme v.s işlemi sonucu spam yeme ihtimali %70 olabiliyor. Bu yüzden şuan uyguladığım ve önerdiğim yöntemi ekliyorum

ESKİ HESAP SATIN ALARAK ( EĞER ELİNİZDE 2012-2017 ARASI PASİF, DONMUŞ HESABINIZ VARSA DA OLUR )
Bu hesapların takip limiti yüksektir 1000 civarlarında sanırım ancak bunda da hepsini kullanmayın. Ben 500-750 geçmedim hiç.
1-Günlük takip miktarını 600 yapın ve bunu 3'e bölün 200 200 200 olacak şekilde 3 kullanıcıdan takipçi çekecek şekilde ayarlayın.
2-Gizli hesaplara gönderdiğiniz istekleri maksimum 2.gün geri dönmüyorlarsa eskiden yeniye doğru silin ( Havuzda çok istek birikmesin kesinlikle)
3-Hesabınız eski olduğu için beğeni, gönderi, yorum limitleri daha yüksektir yine bu limitleri zorlamadan bunları uygulayın.
İstek Gönderme: 1-10 sn Bekleme yok.
İstek Çekme: 1-10 sn bekleme yok
Günlük istek limitinizi ( sizin belirlediğiniz ama 1000'den az olmasında fayda var ) doldurdunuz. İsterseniz beğeni yapabilir. İsterseniz de hikaye izlemeye bırakabilirsiniz.
Şahsen ben Google Chrome uzaktan bağlantısı ile bilgisayar başında olmadan da belirli zaman sonra hikaye izlemeyi de kapatıp uygulamayı komple kapatıyorum. Arkadaşlar bunlar benim kendi edindiğim tecrübelerim ben de ilk günlerde 1k takip ede ede ilerleyeceğimi sanıyordum ama öyle değil. Kapanan hesaplarımdan sonra bu şekilde denedim ve nadir spam koruma sistemine düşerek ilerliyorum. Sizlere de belki yardımcı olur diye uzun uzun yazdım.

KESİNLİKLE YAPILMAMASI GEREKENLER ( YAPARSANIZ SPAM, ENGEL YEME İHTİMALİNİZ ÇOK YÜKSEK )
UYGULAMA AÇIKKEN TAKİPÇİYE BAKMAK İÇİN BİLE OLSA MOBİLDEN YA DA BAŞKA BİR YERDEN GİRİŞ YAPMAYIN - DENEDİM 2 SAAT SONRA HESAP ENGELLENDİ
SPAM KORUMA SİSTEMİ BAŞLADIĞINDA DURDUR DEYİP MANUEL BEKLEYİP SONRA DEVAM ETMEYİN - DENEDİM VE HESABIM ENGELLENDİ
HAVUZDA 100 LERCE İSTEK BEKLETMEYİN 2 GÜNDE BİR TEMİZLEMEYE ÇALIŞIN
Cevapla
#6
Instagram üzerinde diğer hesaplar ile etkileşim oluşturmak kendi gönderilerinizin erişilmesi konusunda son derece önemlidir. Özellikle aktif hesaplar ile etkileşim oluşturmak özellikle keşfete düşme konusunda büyük önem taşır.

instaRob içerisinde eklemiş olduğumuz Otomatik Etkileşim İşlemleri ile tamamen otomatik bir şekilde etkileşime girebilirsiniz. Bu sizi rakiplerinize göre bir kaç adım öteye taşıyacaktır.

Otomatik Etkileşim İşlemleri'ni Kullanma
Otomatik etkileşim işlemleri aracını kullanmak için instaRob'ın üst menüsünde Toplu İşlem Araçları > Otomatik Etkileşim İşlemler menüsünden ulaşabilirsiniz.

Aracı açtıktan sonra ilk önce profilinize yapılan işlemi seçmeniz gerekiyor. Bunun için Eğer ile yazan kutucukları kullanmalısınız. Bu kutucuklardan profilinize uygun olanı seçebilirsiniz. Tavsiyemiz tamamını seçmeniz olacaktır.

Sonra hemen altında Yapılacak İşlem kutucuklarından birisini seçmeniz gerekiyor. Burada da sizin sizin profilinizin yapacağı işlemler yer almaktadır. Örnek olarak siz takip edildiğinizde otomatik takip edin, takip edildiğinizde takip edenin son gönderileri beğenilsin gibi işlemleri seçmelisiniz. Burada eğer takip etmek istemiyorsanız kesinlikle son 2 gönderisini beğenmenizi öneririz. Bu profilinize güzel bir etkileşim sağlayacaktır.

İşlem ayarları kısmından ise profilinize uygun kriterleri seçip aracı başlatabilirsiniz. Araç siz kapatana kadar veya zamanlayıcı kurduysanız zamanlayıcı sonuna kadar çalışacaktır.

Profilinize organik ve aktif ziyaretçi kazanılması konusunda bizim kesinlikle önerdiğimiz bir araçtır. Kullanmanız sonucunda faydalarını göreceksinizdir.
istanbul haber
tuzla haber
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task