TikTok gençler utanç verici paylaşım için pop-punk grubunu kızarttı

Konu

#1

"Satışı satma" kavramı sona ermiş olabilir, ancak Z Kuşağı gençler, pop-punk grubu Tramp Stamp'in öğrenmeye başladığı gibi, sizi yine de utanç verici yayınladığınız için kızartacaktır. TikTok, Twitter ve Reddit'teki kişilere göre, Tramp Stamp "endüstri fabrikaları" dır. Eşantiyon? Sosyal medyaları çok iyi.

Rolling Stone, bir "endüstri fabrikası", "etiket desteğine sahip olan ancak kendini kendi kendine yaptığı gibi sunan bir sanatçı" diye yardımcı bir şekilde açıklıyor. 2019'da grubun gitaristi Caroline Baker MusicRow'da yer aldı: Dr. Luke'un sahibi olduğu, Lukasz Gottwald adlı Prescription şarkılarına imza attı. Reddit bu hafta bu raporu yeniden ortaya çıkardı. Redditors ayrıca baş şarkıcı Marisa Marino'nun da bir Reçete anlaşması olduğunu buldu. Oh evet, ve YouTube videolarındaki jeneriğe göre, Tramp Stamps'ın kısmen Dr. Luke'a ait olan Kobalt Music Group ile bir anlaşması var.

@seapunkhistorian

bazı etiketlerin ne kadar temassız ve sağır olduğunu kanıtlıyor #musicindustry #music #trampstamps #deathgrips #insidious

♬ Runway N - Death Grips

Dr. Luke hakkında: 2014'te Kesha, "Kesha'yı neredeyse hayatını kaybedecek kadar cinsel, fiziksel, sözlü ve duygusal olarak istismar ettiği" için sözleşmesini iptal etmesi için dava açtı. takım elbise. Birkaç yıl sonra, New York Yüksek Mahkemesi Yargıcı Jennifer G.Schecter, Kesha'nın Dr. Luke'u Lady Gaga'ya yazdığı bir mesajda Dr. Luke'u uyuşturmak ve kendisine ve Katy Perry'ye tecavüz etmekle suçladığına karar verdiğinde yasal kavga sona erdi - iddialar Perry reddedildi. (Dr. Luke hala Tyson Trax takma adı altında Doja Cat, Kim Petras ve Saweetie ile çalışıyor, Rolling Stone diyor.)

"Bitki" yayınlarında yinelenen bir tema: Tramp Stamps'ın bir sosyal medya ekibi. Web siteleri profesyonelce tasarlanmış gibi görünüyor. Pembe "sex" yazan siyah bir tanga, Sex Pistols yazısı da dahil olmak üzere sağlam bir satış mağazasına sahipler. Instagram'larının yaklaşık 27.300 takipçisi var, ancak yayınlarının çoğunun 3.000'den az beğenisi var. TikTok kullanıcı hardcope, ilk Instagram gönderilerinin bir animasyon olduğuna dikkat çekti - bir DIY grubunun bir araya getirmesi zor olan bir medya parçası.

"Bu grupla ilgili her şey o kadar hesaplanmış ki, neredeyse sinsice, sinsice." TikTok kullanıcısı seapunkhistorian diyor. "Saç renklerine kadar bile."

Başka bir kullanıcı, şarkıların emo olup olmadığına bakılmaksızın Tramp Stamps'ın derecelendirdiği bir grubu işaret etti; bir şarkının bir parçası geldiğinde şaşkın görünüyorlardı. "Aman Tanrım," dedi TikTok kullanıcısı dandydemon. "Estetiği seçeceksin ve My Chemical Romance'ı bile bilmiyorsun?"

"Bu şarkıyı yazan insanların punk kültürünü anlamadığı çok açık," dedi TikTok kullanıcısı awtheyreuglee.

Aslında, TikTok hashtag'inin tamamı #trampstamp, gruptan şikayet eden insanlarla ve bugün çıkan "I’d Rather Die" adlı acımasız yeni şarkılarıyla dolu. (Nakarat: "Başka bir heteroseksüel beyaz adamla takılmaktansa ölmeyi tercih ederim.")

Burada bir ders var. Daha genç, sosyal medyayı bilen bir gruba pazarlama yapıyorsanız, pazarlanan grup "gerçek" olarak algılanmadıkça zorlu bir mücadele yaşarsınız. Ve ergenler, herkesten daha çok bu konuda keskin bir bakışa sahip.

istanbul haber
tuzla haber
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task