YouTube, Steven Crowder'ı İş Ortağı Programından süresiz olarak kaldırdı

Konu

#1

İki hafta önce, YouTube, çılgınca ırkçı olmakla ilgili çılgınca bir ırkçı söylemi kaldıramayacak kadar dar olan nefret söylemi tanımının ortaya çıkmasının ardından, YouTube'un muhafazakar yorumcu Steven Crowder'ı tanıtmayı bırakmasının ne olacağını yüksek sesle merak ettik. resmi bir YouTube İş Ortağı olarak ve bu tiradlardan kâr elde etmesine olanak tanıyor.

Bugün, kısmi bir cevabımız var: YouTube, Steven Crowder'ın ana kanalını süresiz olarak YouTube İş Ortağı Programı'ndan resmen askıya aldı. reklam yayınlayın.

Ayrıca, son ihlalinden sonra tam bir hafta boyunca video yüklemesini yasaklıyor: Nevada'daki oylamanın meşruiyetine meydan okuduğu bildirilen, artık kaldırılmış bir video. YouTube, seçimin çalındığına dair yanlış iddialara karşı bir politika uyguluyor. Crowder, diğer Crowder Bits kanalına video yükleme niyetini çoktan duyurdu.

İşte YouTube'un açıklaması (bağlantılar dahil):

YouTube'da para kazanmak için, kanallar, Topluluk Kurallarımız, Google AdSense program politikalarımız ve Reklamveren Dostu Yönergelerimizi içeren YouTube İş Ortağı Programı politikalarına uymalıdır. Politikalarımızı defalarca ihlal eden kanallar, iş ortağı programından çıkarılır. Ayrıca, cumhurbaşkanlığı seçim bütünlüğü politikamızı ihlal ettiği için Steven Crowder’ın kanalından bir videoyu kaldırdık ve bir ihtar uyguladık, yani yüklemeler bir hafta süreyle askıya alındı.

YouTube bize YouTube İş Ortağı Programı (ve reklam yayınlama yeteneği) söz konusu olduğunda devenin sırtını hangi sapın kırdığını söylemese de, şirket bizi iki özel kurala yönlendirdi tartışmalı konular ve hassas olaylar ve zararlı ve tehlikeli eylemler etrafında. Korkunç, ırkçı söylemlerin YouTube İş Ortağı Programı'nın nefret dolu ve aşağılayıcı içerik politikasını çoktan ihlal edeceğini tahmin ederdim, ancak sanırım bu konuda çok fazla şey okumamalıyım.

Crowder ilk kez değil YouTube İş Ortağı Programı'ndan kaldırıldı. Son seferinde geri gelmesi bir yıldan biraz fazla sürdü.

İlgili

YouTube, son derece ırkçı Steven Crowder videosunun nefret söylemi olmadığını söylüyor YouTube, taciz nedeniyle bir yıl boyunca askıya alındıktan sonra Steven Crowder'ın reklam yayınlamasına izin verecek Carlos Maza YouTube'a geri döndü ve savaşmaya hazır
istanbul haber
tuzla haber
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task