YouTube, videolarda otomatik ürün algılamayı test ediyor

Konu

#1

YouTube her zaman deneyler çalıştırır. En sonuncusu: siteye yüklenen videolarda tespit edilen otomatik bir ürün listesinin test edilmesi. YouTube'a göre, bu yıl 22 Mart itibarıyla bu test "ABD'de video izleyen kişilere" genişletilecek. (Özelliğin erken bir sürümü geçen yılın ortasında test edildi, ancak bu test çok küçüktü, rapor 9to5Google.)

Bloglarından birinde, bir YouTube temsilcisi bu özelliğin nasıl olduğu hakkında biraz daha fazla ayrıntı verdi. özellik dağıtılacak:

Bazı videolarda tespit edilen ürünlerin bir listesini ve ilgili ürünleri görüntüleyen yeni bir özelliği deniyoruz. Bu özellik, video oynatıcının altına kayan izleyiciler için önerilen videolar arasında görünecektir. Amaç, insanların YouTube'da bu ürünler hakkında daha fazla video ve bilgi keşfetmesine yardımcı olmaktır.

Muhtemelen bu, Google'a inanılmaz derecede kârlı bağlı kuruluş bağlantı pazarından kendi payını vermeyi ve aynı zamanda ticareti doğrudan video yüklemelerine bağlamayı amaçlayan bir harekettir. Bu listeler, YouTube'un benzer ürünleri içeren videoları sunmasıyla ikinci bir öneri algoritması olarak işlev görebilir. Ayrıca YouTube'u diğer sosyal platformlarla (Instagram gibi) aynı alışveriş alanına yerleştirirdi. Kim bilir! Çoğu deneyde olduğu gibi, biraz havada kalıyor - en azından sonuçlar gelene kadar.

istanbul haber
tuzla haber
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task